Всі новини

 

"Фотографування на плівку вчить дорожити кадрами і обдумувати їх..." - Олександр Медведюк

  • Інтерв'ю
  • 25-10-2017 22:10
  • Оцініть матеріал!
    (1 Голосувати)
"Фотографування на плівку вчить дорожити кадрами і обдумувати їх..." - Олександр Медведюк - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Нещодавно нам вдалось поспілкуватись з фотографом який доволі відомий не тільки в Володимирці, а й за межами району. Цікавий та перспективний молодий фотограф відповів на декілька запитань. 

Олександр займається фотографією вже давно тому ми постарались випитати все що нас, і можливо вас цікавить!

 

Олександре, що саме підштовхнуло Вас поринути в світ фотографії?

Олександр Медведюк

- Ну почнемо по порядку)) я з дитинства дуже любив малювати тому завжди подобалось створювати зображення щоправда саме малювати я не дуже вмів))) тому вже в університеті захопився редагуванням зображень в Photoshop. Почав потрошку знайомитись з програмою і з часом бажання редагувати переросло в бажання створювати.

Яку техніку Ви використовували коли починали фотографувати?

- Першою камерою як не дивно на 2012 рік стала стара плівкова камера зеніт без жодної автоматики.

 

 4359202074 7345dccc43

 

Яка з перших робіт найбільше принесла задоволення та запам'яталась?

- Найбільше задоволення скоріше за все принесли саме перші роботи з плівки бо це було не аби як цікаво що все ж таки проявиться і надрукується. Доречі фотографування на плівку вчить дорожити кадрами і обдумувати їх.

Чи пам'ятаєте свою першу модель?

- Першу модель я памятаю дуже добре))це була моя маленька племінниця і саме на неї я потратив першу плівку в своїй першій камері)))

Кому ви показували свої перші фотографії?

- Свої перші фото я звичайно ж показував своїй майбутній дружині, а також друзям.

Як ви ставитесь до критики взагалі?

- До критики ставлюсь дуже позитивно якщо ця критика є конструктивною, а в іншому випадку це просто заздрість.

Чи вважаєте себе самокритичним?

- Так.  Думаю що я дуже самокритичний і мабуть навіть занадто тому що ця самокритичність часто заважає. Хоча з іншого боку саме самокритика дозволяє розвиватись і це не лише стосується фото, а й будь якої сфери життя.

Де ви більше любите знімати-в студії чи все ж за її межами?

- Це не принципово і все залежить від сюжету зйомки, щоправда в студї я б хотів би працювати набагато частіше, шкода що з студіями в нас проблеми. Через малий ринок ніхто не хоче вкладати кошти в цей напрям, а гроші це насправді не малі.

Як щодо кольору: ви більше любите кольорові чи чорно-білі фотографії?

- Можливо в двадцять першому столітті це буде звучати дивно, але я все ж надаю перевагу чорно-білим знімкам. Вони на мою думку є більш характерними і краще передають настрій фото.

 34300
А який знімок ви можете назвати якісним?


- Для мене якісний знімок це не лише технічно правильно зроблений знімок, а й настрій який передається на фото, сюжет.

А чи є у вас якась зйомка мрії?
Тобто якась задумка, яку ви не можете втілити, але дуже хочете.

- Таких ідей досить багато!) проте більшість з них для мене географічно поки що неможливі. Дуже хотів би провести зйомку в Ісландії, надзвичайно подобається ця країна і її незвична природа. Тому сподіваюсь що колись мені випаде можливість це зробити, а якщо з технічної сторони зйомки то цікаво було б познімати в басейні під водою.

34300

Як розвивалась Ваша кар‘єра фотографа?

- Почалось все як завжди з знайомих які просили щоб я щось там їм пофотографував, а фото скидав в соцмережі і потрошку почали замовляти.

Крім весільного фото, в якому жанрі подобається працювати?

- Весільне фото якраз не те що мені подобається найбільше. Якраз таки найбільш улюблені для мене жанри це портрет і фешн зйомка. Шкода правда що в нас дані напрямки вкрай слабко розвиваються і я роблю фото такого напрямку часто просто на ентузіазмі і задля власного розвитку.

А як ви почали знімати весілля?

- Саме весілля то я вже й не памятаю точно яке було перше))), але точно памятаю що хтось з знайомих ризикнув і довірився мені в такій відповідальній зйомці. Ну а далі вже почало працювати «сарафанне радіо» і одне за одним пішли замовлення.

Ви вже зробили не одну тисячу знімків, чи є ті, якими пишаєтеся? Якщо так, то розкажіть про них.

- Саме так, я вже далеко не одну тисячу знімків відзняв проте по справжньому певно горжусь мабуть тими роботами які було найскладніше реалізовувати, а саме нічна зйомка в полі де було зроблено знімок моделі на фоні зоряного неба без використання графічного редактора при постобробці знімка.Також відмічу і роботу над зйомкою моделей в молоці, яку я давно задумував та ніяк не міг зробити проте завдяки чудовому візажисту Насті
Адожиній та дівчатам моделям ми змогли втілити дану ідею в життя.

 

 

34300

34300

34300

Чи довіряєте думці друзів, коли вони оцінюють Ваші фото?

- Мої друзі зовсім не пов'язані з сферою фото, і я думаю що це добре - тому вони не часто якось там критикують мої роботи. Нас об'єднують інші інтереси та спільні життєві позиції.

Чим приваблює вас весільна зйомка?

- Весільна зйомка це в першу чергу комерція. І якщо чесно творчістю там рідко "пахне". Все впирається в брак часу під час саме дня весілля, тому щоб зробити по справжньому круті творчі кадри не вистачає часу, а практика зйомки молодих в окремий день в наших місцинах практикується на жаль вкрай рідко, тому приходиться викручуватись, хоча з іншого боку слід сказати що весілля завжди цікава подія і двох одинакових весіль не буває, щоразу знайомишся з новими людьми, щоразу якісь нові емоції та новий досвід.

Що є для Вас джерелом натхнення?

- Джерелом натхнення для створення фото є перш за все кіно. Саме кіно з його візуальним оформленням справляє враження на мене і впливає на стилістику та візуальний стиль моїх фото, особливо фільми таких режисерів як Девід Фінчер та Крістофер Нолан.

Ви віддаєте перевагу постановочній зйомці чи репортажній?

- Я все ж надаю перевагу саме постановці і люблю копирсатись з обладнанням для того щоб зробити якісний знімок відразу і потім мінімально працювати в редакторі. Щодо репортажу то це якось не моє, хоча дуже часто приходиться знімати особливо на весіллях.

Чи є у вас улюблені місця для зйомок?

- Улюблених місць не має і мабуть бути не може тому що фотографу не можна привязуватись до однієї локації. Стараюсь шукати щось нове і урізноманітнювати фото. Проте якщо замовнику хочеться знімати саме в якомусь конкретному місці то нікуди не дінешся. Так наприклад весільні зйомки проходять майже завжди в декількох місцях в яких постійно знімаю.

Фотографуючи більше імпровізіруете чи є якийсь заздалегідь підготовлений план зйомки?


- Стараюсь все ж планувати заздалегідь, але це не завжди стосується весільної зйомки. А от якщо проводжу індивідуальну зйомку то тоді все плануєм заздалегідь - починаючи від одягу і закінчуючи мейк-апом.

34300

А як вам досвід зйомок у Львові?

- У Львові класно знімати і дуже цікаво, класна архітектура і просто купа локацій для зйомки. Проте є й тут певні нюанси які варто враховувати - а саме просто купа туристів які частенько якраз таки ту ж архітектуру прикривають своїми славними тілами і снують туди-сюди перед моделями))Тому в Львові найкраще проводити зйомку рано вранці допоки туристів ще не багато на вулицях.

А були у вас якісь екстремальні умови для зйомок?

- Хах. Екстремальні умови були і не раз - зніав я якось в мороз -27, одного разу впав з дерева, добре що все обійшлось і лишився цілим і я і обладнання, ну й от минулого року я на Сопачівському кар'єрі втопив фотовспишку.Так що якщо хочеться класних кадрів то частенько приходиться виходити із зони комфорту.

На Ваш погляд, що входить в поняття «професійний фотограф»?

- Професійний фотограф, - це в першу чергу людина яка заробляє цим на життя, а щодо якості знімків то любителі часто знімають не гірше, але роблять це задля задоволення чи саморозвитку. Тому слова "професійний фотограф", - це не завжди тотожність якісним знімкам, тому й професійні фотографи бувать різного рівня. Я особисто не вважаю себе професіоналом в прямому розуміння так як дуже багато зйомок проводжу для себе і для свого розвитку і не за гроші.

На ваш погляд є межа досконалості у фотографа?

- На мій погляд досконалості звичайно не має меж, як в фотографії так і в будь-якій справі. Коли ми перестаємо вчитись ми зупиняємось в розвитку а світ навколо нас не стоїть на місті, а постійно біжить вперед. Тому треба постійно вчитись чомусь новому, розвиватись і не стояти на місці.

Які фотографи подобаються? Може є кумири на яких хочеться рівнятися?

- Конкретних фотографів які б подобались я не маю і не сильно слідкую за іменами в цій сфері. Мені більше подобаються саме напрями і стилі в фото. Є купа сайтів і груп в соцмережах де публікують фото відомих світових фотографів і я з задоволенням дивлюсь ці фото. Щодо кумирів то я не маю кумира серед фотографів. Єдиний кого хотів би відмітити це Ігор Сахаров який є найдорожчим рекламним фотографом на просторах країн колишнього СРСР, від нього я почерпнув дуже багато інформації по роботі з імпульсним світлом та відношенням до роботи в загальному.

А є у вас якісь захоплення крім фотографії?

- Для всіх хто мене хоч трошки знає не є секретом що я дуже давно, ще до того як почав займатись фото, цікавлюсь баскетболом і непогано граю, ну так я принаймні думаю. Досі я стараюсь при можливості грати і допомагати порадою багатьом хлопцям які ще навчаються в школі.

Які у Вас найближчі професійні цілі, ну або творчі плани?

- Щодо найближчого часу то це оформлення новорічної фотозони, підгонка "хвостів" тобто доробити всі фото і віддати замовникам. Ну а якщо говорити про творчі зйомки то є один спільний проект з візажистом Настею Адожиною який перебуває в розробці і пошуку всіх необхідних деталей. Зйомка має бути цікавою, так що всім кому цікаво слідкуйте за мною в соцмережах.

Яке напуття Ви можете дати початківцям фотографам?

- Всім тим хто по справжньому хоче займатись фото хочу сказати що не потрібно боятись експерементувати та йти на контакт з людьми, не боятись нестачі якоїсь апаратури чи її ніби не відповідний рівень. Запам'ятайте - все в ваших руках і вашій голові-і тільки це вас обмежує.

Порадьте майбутнім молодятам, як їм знайти «свого» фотографа?

- Я б порадив би молодятам спочатку дивитись портфоліо фотографа, або хоч його роботи в соцмережах, для того щоб зрозуміти подобається вам стиль в якому працює фотограф. Обов'язково проведіть зустріч з фотографом і обговоріть деталі зйомки. Якщо вам все сподобалось то лише тоді замовляйте послуги даного фотографа і тоді у вас не буде сюрпризів. І запам'ятайте - "крутість" фото на половину залежить саме від вас, а не від фотографа якого ви найняли.

Прочитано 588 разів
Top