Всі новини

Запрошуємо стати донором у Володимирці!

За одноразове здавання крові донори Рівненщини отримуватимуть збільшені виплати. Нині в Рівненській області налічується 2,5 тисячі почесних донорів, з яких дев’ятеро – заслужені.

Своїм розпорядженням голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко встановив вартість продуктового набору для донорів у розмірі 57 гривень, а це втричі більше, ніж до цього.

У день здавання крові донор забезпечується безкоштовним продуктовим набором. На сьогодні до його складу входить печиво, кілограм цукру та пляшка олії. Раніше за одноразове здавання крові донори Рівненської області отримували лише 20 гривень.

Нагадаємо, 14 червня – Всесвітній день донора. Цьогорічне гасло – «Чим ви можете допомогти? Здавайте кров. Здавайте її зараз. Здавайте її часто». Як розповіли в Рівненській обласній станції переливання крові, донором може бути кожна здорова людина від 18 до 60 років. 450 мл – доза нешкідлива і безпечна для здоров’я донора, причому він втрачає переважно рідку частину крові – плазму, яка відновлюється протягом 18-20 годин. Про це повідомили з прес-служби РОДА.

У Володимирецькому районі на сьогоднішній день налічується 56 почесних донорів (ті люди, які здали кров більше 40 разів). Прикро, але лікарі розповідають, що з роками кількість тих, хто бажає стати донором, меншає.

– Сьогодні загальна кількість донорів значно зменшилася, – підтверджує страша медична сестра відділення трансфузіології Володимирецької ЦРЛ Юлія Токарська. – Якщо порівняти статистику за останніх кілька років, то у 2014 році всього налічувалося 650 донорів, у 2015 році – 545 донорів, у 2016 році – 497. У першому кварталі 2017 року – 295 донорів. У 2014 році обсяг заготівлі крові становив близько 312 літрів донорської крові, у 2015 році – 258 літрів, 235 літрів у 2016 році та 150 літрів – у поточному році. Зазначу, що ми платимо донорам за 100 грамів крові 16 гривень і даємо талон на 50 гривень у кафе «Володимирчанка». Хто перший раз ділиться кров'ю, більше 350 грамів не має здавати. Ветерани-донори уже здають по 450 грамів

– Дякуємо всім, хто ділиться краплинкою життя, хто своєю кров’ю рятує життя іншим людям, – каже старша медсестра Юлія Токарська. – Дякуємо всім донорам і запрошуємо інших долучатися до цієї благородної справи!

 

Джерело: http://www.polissya.net/

Прочитано 253 разів
Top