Всі новини

Служба зайнятості: цінуйте свій час – користуйтеся новими опціями!

21 грудня виповнюється 27 років Державній службі зайнятості України. За ці роки ми пройшли важливі етапи становлення та розвитку: сформована законодавчо-нормативна база, вдосконалена система соціального захисту від безробіття, реформовано ринок праці.

Служба зайнятості – це сервісна установа, яка щорічно надає послуги з працевлаштування для майже півтора мільйона людей.

Щодня за допомогою Служби роботу знаходять понад 3000 українців. «Живи та працюй в Україні» – сьогодні це не лише лозунг, а і прямий заклик до дій. Робота дійсно є – потрібно просто прийти до Служби зайнятості із трудовою книжкою!

Станом на 11 грудня 2017 року по всій Україні більше 104 тисяч вільних вакансій. Щоденно працівники служби зайнятості України працевлаштовують більше 3 тис. людей. Тому якщо ви шукаєте роботу і ще вагаєтесь – ми запрошуємо усіх до центрів зайнятості.

Основним завданням служби зайнятості сьогодні є створення сучасного сервісного майданчику, де зустрічаються шукач роботи і роботодавець, який потребує робітника. Треба чітко розуміти, що центри зайнятості робочих місць не створюють – їх створює виробництво, бізнес.

Державна служба зайнятості України є тільки посередником між особами, які приходять до неї з метою пошуку роботи, і роботодавцями, які шукають найманих працівників. Треба зауважити, що працівники служби зайнятості не «шукають роботу», а сприяють її пошуку. Вони докладають багато зусиль для працевлаштування безробітного, але відповідальність за власну професійну реалізацію в рівній і навіть більшій мірі лежить на самій особі. Без бажання та зусиль самої людини позитивного результату не буде!

Сьогодні служба зайнятості має потужний всеукраїнський електронний ресурс, за допомогою якого адмініструється вся робота спеціалістів. Вона містить повний реєстр осіб, що звернулися до центрів зайнятості. Це дозволяє громадянам України отримувати послуги не тільки за місцем реєстрації, але й за місцем фактичного проживання.

Відтепер не обов’язково відвідувати центри зайнятості, аби записатися на прийом до фахівців державної служби зайнятості.

З 13 січня 2017 року запрацював новий сучасний сервіс для осіб, що шукають роботу та безробітних – «ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА». За допомогою Інтернету можна самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості з метою отримання консультацій з питань сприяння працевлаштуванню; вибору професії; профнавчання; профорієнтації; тимчасової зайнятості; юридичних аспектів у сфері зайнятості, реєстрації у центрі зайнятості тощо. Якщо особа самостійно зарезервувала для себе час, то їй не потрібно отримувати талон на відвідування, а слід безпосередньо звернутися до фахівця центру зайнятості, робоче місце якого вказане під час запису в електронній черзі.

Послуга електронної черги реєстрації безробітних доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua через рубрику «Електронні послуги» за посиланням: www.dcz.gov.ua/EReception.

Електронна черга – це швидко і зручно! Кожен бажаючий може записатись на первинний прийом до будь-якого центру зайнятості, не виходячи з дому.

14 грудня 2017 року по всій Україні розпочала роботу «гаряча лінія» державної служби зайнятості. Відтепер всі питання стосовно реєстрації в центрах зайнятості, надання послуг роботодавцям та інші консультації, можна отримати за єдиним безкоштовним номером 0 800 50 99 66. Це єдиний простий та безкоштовний номер, за яким усі бажаючі можуть зателефонувати та задати будь-які запитання.

За номером 0 800 50 99 66 можна буде дізнатись інформацію про повний перелік послуг служби зайнятості, про те, які документи потрібні для отримання тієї чи іншої послуги, контактні телефони центрів зайнятості, адреси та багато іншого.

Разом із тим, через «гарчу лінію» не можна буде отримати інформацію щодо виплат допомоги по безробіттю та іншу конфіденційну інформацію конкретної особи. Для цього зареєстрованому безробітному необхідно особисто звернутися до ЦЗ з документами, які підтверджують особу.

Варто відмітити, що виплата допомоги по безробіттю не є головним або першочерговим завданням служби зайнятості. Служба зайнятості – це структура, яка застосовує в своїй роботі методи та прийоми сприяння зайнятості безробітних, не обмежуючи їх права вибору. Серед них є активні інструменти сприяння зайнятості – послуги щодо пошуку підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, в тому числі і за допомогою актуальної бази вакансій в межах України; організація тимчасового працевлаштування завдяки громадським та іншим роботам тимчасового характеру; організація професійної підготовки та перепідготовки; профорієнтаційні послуги. А для роботодавців це ще і виплати компенсації фактичних витрат на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування безробітних осіб на нові робочі місця. Багато де сьогодні можна отримати безкоштовно робітничу професію за стислі терміни? А в службі зайнятості можна.

З початку нинішнього року статус безробітного мали 1486 осіб, з них 1266 громадян отримували допомогу по безробіттю. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб становить 1280 гривень, а для незастрахованих та окремих категорій застрахованих осіб – 544 грн.

Високий професіоналізм, відповідальне ставлення до улюбленої роботи кожного працівника районного центру зайнятості забезпечило виконання цільових орієнтирів надання соціальних послуг громадянам, які звернулися до служби зайнятості в районі.

 З початку 2017 року за сприянням працівників районного центру зайнятості на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 1062 незайнятих громадян, з них 603 особи, які мали статус безробітного, в тому числі 11 осіб працевлаштовано за рахунок виплати компенсації роботодавцю у розмірі єдиного внеску. Рівень працевлаштування безробітних у січні-листопаді 2017 року склав 42,2 % проти 41,0 % у січні-листопаді 2016 року. За сприянням працівників РЦЗ впродовж січня-листопада 2017 року 195 безробітних взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

У базі даних районної служби зайнятості у звітному періоді налічувалося 1069 вакансій, з них 1034 укоплектовано. З банком вакансій по Україні може ознайомитися кожен громадянин безкоштовно за допомогою комп’ютера вільного доступу та тач-скріну, розміщеного в профінформаційному секторі районного центру зайнятості або за допомогою інтернет-порталів державної служби зайнятості.

Приємно відзначити, що українці розуміють, що сьогодення – час бурхливих змін, тому необхідно швидко адаптуватися до сучасних вимог ринку праці, здобувати нові знання, розвиватися, не зупинятися на досягнутому і невтомно рухатися вперед.

У кожного є свої проблеми і свої способи їхнього вирішення. Але спільними зусиллями людини та держави досягти своєї мети можна набагато швидше. Налагоджена чітка робота в колективі сприяє успішному виконанню планових показників програми зайнятості населення Володимирецького району та завдань обласного центру зайнятості. Тісна співпраця з соціальними партнерами та роботодавцями сприяє працевлаштуванню безробітних.

Уже 27 років районна служба зайнятості співпрацює з роботодавцями району і підтримує будь-які ініціативи, що сприяють працевлаштуванню громадян, забезпечують їх гідними умовами праці та заробітною платнею. Ми і надалі хочемо бути надійними партнерами, бути ефективними як для роботодавців, так і для шукачів роботи.

Ми, працівники районного центру зайнятості, щиро вдячні за плідну співпрацю та досягнуті результати працівникам районної державної адміністрації та її підрозділів, районної ради, сільським та селищним головам, а також роботодавцям і соціальним партнерам району, які співпрацюють зі службою і не стоять осторонь проблем безробітних, а особливо неконкурентоспроможних на ринку праці людей.

І все ж головним досягненням служби зайнятості є її високопрофесійний колектив, який здатний виконувати будь-які завдання у сфері зайнятості населення.

У день відзначення 27-ї річниці створення служби, щиро бажаю всім колегам професійного натхнення, здоров’я, миру, щастя і любові, родинного тепла, завзяття та оптимізму, самовідданої праці на благо громадян України.

Іван Рябченко, заступник директора Володимирецького РЦЗ.

Прочитано 442 разів

коментарі

  • Коала
    Коала 24-12-2017 12:12

    А чому не написали за хамок які там сидять?куму брату свату дають довідки без проблем!щось попитати в відьом які там сидять зовсім нереально)

  • місцевий
    місцевий 25-12-2017 11:12

    Розігнати ту " біржу ". Користі від неї ніякої, вони там сидять нічогісінько не роблять, тільки мозки людям виносять козирною фразою"А що у вас з пошуком роботи".Так зачекайте шановні "ФІФИ"-а чого ви там сидете? Ч и може ви попіднімали свої "попи" і пойшлись по підприємцях і в дійсності поцікавились вакансіями кому і скільки треба людей?Чи можеб ви якусь угоду уклалиб на зиму з тим же автодором - посипати піском дороги?

Top