Всі новини

Джерело в Олізарці чекає нову альтанку

Джерело в Олізарці чекає нову альтанку - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Джерело в Олізарці відоме не лише у нашому районі. Звідусіль їдуть до нього, аби насолодитися і місцевими краєвидами, і самою життєдайною водою, набравши її собі додому.

Джерело це є надбанням всіх нас, проте вже третій тиждень сиротливо стоїть воно без свого даху – бесідка спочатку покосилась, чекала ремонту, та, не дочекавшись, остаточно впала.

Рідко коли нема тут черг за водою – біля нього постійно юрмляться люди. З пляшками, бочками, каністрами – всі запасаються джерельною водою. Ось і цього разу тут не пусто.

– Я приїхав з Вараша, вже давно тут воду беру, щоб пити та їсти на ній готувати.

– А я взагалі з Полтави. Як приїду до рідні, то сюди завжди їду води набрати. Смачна вона тут дуже…

Відсутністю бесідки над джерелом люди звичайно обурюються. І зовсім не заперечують, що готові внести свою долю в будівництво нової альтанки.

– Чесно кажучи, – ділиться думками варашівець, – на нову альтанку коштів треба близько п’яти тисяч грн. Ну це якщо без оголошення тендеру. Бо через тендер на неї всі сорок п’ять підуть. Така вже в нас держава.

– Та став би вже хтось тут із зошитом, і збирав би кошти на бесідку. Ті, хто тут постійно беруть воду, навряд чи відмовились на нову альтанку якусь гривню-дві здати. Адже це для себе ж робиться, не для когось, – додає ще одна жінка.

– А взагалі подивіться, як тут брудно – сміття кругом валяється. Як води набрати, то всі їдуть, а як прибрати біля джерела, то шукають відповідального. Якби не смітили, то й прибирати не треба було б, – чути ще одну думку.

Лозківський сільський голова Микола Нечипорук коментує:

– На жаль, не спеціально знесли ту бесідку, вона впала від старості. Фермер Іван Підлісний, який орендує місцеві земельні угіддя, на добровільних засадах за власні кошти обіцяв облаштувати місце відпочинку біля джерела: і дерев насаджати, і бесідку нову встановити, і навіть лавки. Обіцяв, проте поки що джерело і без навісу, і без лавок…

Загалом ремонтні роботи по облагородженню території біля джерельної води ведуться вже півроку. Про їхній початок «Володимирецький вісник» писав ще у травні.

На початку грандіозного дійства відбувся не менш грандіозний скандал між жителями Олізарки, Суховолі та Лозківської сільради. Селяни побоювались: ті ремонтні роботи до добра не доведуть, бо впевнені були, що хтось або привласнить джерело, або ж його взагалі закопають, а земельну ділянку комусь віддадуть у власність. Тим не менш, час розставив все на свої місця і показав, хто є хто.

«З миру по нитці – голому сорочка» – саме за таким принципом збирались будівельні матеріали з кількох десятків підприємців району. На жаль, під час ремонтних робіт ніхто з жителів Олізарки і Суховолі не запропонував допомогти.

А тим часом стало відомо, що сама альтанка вже будується вараським підприємцем Петром Поляком. На неї ПП «Імбекс» з міста Вараш виділило 12 тис грн. Цікаво, що підприємство саме запропонувало свої спонсорські послуги.

Отож, сподіваємось, що за тиждень-два біля бузька, який «охороняє» джерело, скоро красуватиметься нова альтанка.

Прочитано 412 разів
Top