Всі новини

Представили нового директора Володимирецького держлісгоспу

  • Головне
  • 11-03-2018 01:03
  • Оцініть матеріал!
    (0 голосів)

2 березня у ДП «Володимирецький лісгосп» відбулася профспілкова конференція з укладення колективного договору на 2018 рік.

Разом із 55 делегатами-лісівниками на конференції працювали начальник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович, новопризначений директор ДП «Володимирецький лісгосп» Анатолій Крук та директор щойно реформованого ДП «Рафалівський лісгосп» Петро Мочаєв.

Делегати заслухали та обговорили доповіді про підсумки виконання колективного договору за 2017 рік. Щиро говорили не лише про успіхи, але й про негаразди.

Одне з найбільших лісових господарств Рівненщини у 2017 році працювало на ефективність та успішно вирощувало ліси, виконувало завдання із їх зберігання, а також раціонального використання деревини. Досвідчений колектив лісівників ДП «Володимирецький лісгосп» упродовж минулого року вміло працював у напрямку лісовідновлення, охороні лісу від пожеж та порушників, вирощування власного посадкового матеріалу, зосереджував неабияку увагу і на техніці безпеки працюючих.

Так, упродовж 2017 року силами працівників посаджено 330 га лісових культур, заготовлено 242 кг насіння сосни звичайної та закуплено 10 кг насіння ялини європейської. Навесні посіяно 3 га лісових розсадників, в основному – сосни та дуба, з яких вирощено для потреб 2018 року 4,3 млн. шт. стандартних сіянців. У шкільних відділеннях посаджено 12 тисяч черенків. За лісокультурним виробництвом найпродуктивнішою роботою можуть пишатися у Красносільському, Телковицькому та Володимирецькому лісництвах. Хорошим благоустроєм та озелененням виділяються Любахівське, Цепцевицьке, Володимирецьке лісництва. Кращих результатів у виконанні виробничої програми по лісогосподарській діяльності досягли колективи Володимирецького, Собіщицького та Любахівського лісництва.

На хорошому рівні налаштована також була й робота із профілактики та виявлення лісових пожеж. Всі пожежні вежі утримувалися у належному стані, а в Любахівському лісництві організовано центральний пункт нагляду за лісовими масивами з 4 пожежних веж, які обладнані телевізійними системами спостереження.

Однією з найбільших проблем підприємства, як й інших подібних лісогосподарських структур Рівненщини, є всихання соснових лісів. Ця проблема турбує лісівників не лише в межах області, України, але й цілого світу, з кожним роком поглиблюючись. Бо раніше всихали в основному дерева старші 50 років, сьогодні ж проблема торкається і молодих лісів.

Чимало уваги приділяли й лісовій охороні. Як і минулого року, в нинішньому такий напрям діяльності стане одним із першочергових завдань у роботі підприємства. У 2017 році за незаконні рубки лісу до кримінальної відповідальності було притягнуто понад 50 осіб, усі вони сплатили штрафи. На конференції пропонували ще більше уваги звертати на таку роботу, а про порушників говорити у ЗМІ – аби жителі знали своїх «героїв».

34300 інфо

 

Що стосується виробничої діяльності ДП «Володимирецький лісгосп», то, на жаль, підприємству не вдалося забезпечити зростання обсягу реалізованої продукції у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Такий стан речей, за висновками головного економіста підприємства, має свої причини, серед яких обмеження ринку збуту, мораторій на експорт кругляка тощо. Основний обсяг реалізованої продукції у 2017 році – дрова паливні. Через значне всихання дерев також знизилась якість заготівельної продукції, що в свою чергу вплинуло на зниження вартості.

Так, ціна за метр кубічний деревини коливалася у межах 589-769 грн. Обсяг реалізації продукції, робіт і послуг на одного працюючого склав 225168 грн, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року менше на 12745 грн. На 2154,3 тис. грн. зменшився  і фонд оплати праці цьогоріч, а середньомісячна заробітна плата склала 6541 грн, що, знову ж таки, менше у порівнянні з минулорічним показником на 595 грн.

Упродовж 2017 року у ДП «Володимирецький лісгосп» були освоєні капітальні інвестиції на суму 2228 тис грн, з них на придбання виробничого обладнання – 930 тис. грн (два крани-маніпулятори гідравлічні та інші механізми), також проведено ремонт на суму 984 тис. грн, завершено будівництво Красносільського лісництва (314 тис. грн), на ремонт та утримання лісодорожної мережі витрачено 146,9 тис. грн.

 За відповідний період ДП «Володимирецький лісгосп» сплатило до державної казни 19589,7 тис. грн, що на 679,6 тис. грн. більше, ніж тогоріч.
На конференції також було повідомлено, що у кожному підрозділі підприємства проводились збори, на яких працівники давали оцінку виконанню умов колективного договору за 2017 рік, а також висловлювали своє бачення щодо умов колективного договору на наступний рік.

Та життя працівників лісгоспу не обмежується лише робочими моментами – для згуртованості колективу та з турботою про кожного працівника та їх сім’ї у ДП «Володимирецький лісгосп» ретельно організоване дозвілля. Всього було оздоровлено 87 працівників та членів їх сімей на загальну суму 284,62 тис. грн, в тому числі за рахунок коштів профспілки (172,4 тис. грн.). Так, упродовж минулого року 3 працівників оздоровились у санаторії «Червона калина», половину вартості за путівки було сплачено профспілкою. Влітку 14 діток працівників безкоштовно відпочили у таборі «Електронік» с. Олександрія (на це виділено 49 тис. грн), а 9 школярів у санаторії «Горинь» с. Степань (загалом на 28,8 тис. грн). 61 працівник підприємства та члени їх родин також відпочивали на Чорному морі у с. Залізний Порт на базах відпочинку «Петрове подвір’я» та «Альбатрос». З них – 25 дітей. На це було виділено близько 158 тис. грн, бо ж для діток до 14 років путівки були безкоштовними, а для дітей до 18 років – за 50% вартості. Взимку ж профспілковим комітетом для всіх лісничих було організовано триденну поїздку до Буковелю.

34300.info

Упродовж року також за рахунок коштів, виділених на культурно-масові заходи, було організовано привітання кращих колективів та працівників за підсумками трудового суперництва, організовано святкові заходи до Міжнародного жіночого дня, Дня працівника лісу, Дня захисника України тощо. Минулого року команда ДП «Володимирецький лісгосп» взяла участь у обласній Спартакіаді серед працівників лісового господарства в смт. Млинів. Спортивною формою та харчуванням учасників змагань забезпечила профспілка.

Підтримує ДП «Володимирецький лісгосп» і діяльність Антонівського шкільного лісництва. Тож під Новий рік подарунки отримали не лише працівники підприємства та їх дітки, але й учні шкільного лісництва. Аби стимулювати їх зацікавлення у подальшій роботі для них же була організована екскурсія до Березнівського лісового коледжу.

До слова долучився і очільник лісівників області Віталій Сухович. Він, зокрема, зазначив, що минулий рік був складним, і рівень реалізації продукції знизився через ряд об’єктивних причин.

– Розумію, що рівень заробітної плати не той, на який ви заслуговуєте, - звернувся він до присутніх. – Також певен, що ті випадки, які були сьогодні, не зламають лісівників (за словами працівників лісгоспу, за кілька годин до початку конференції до закладу увійшли невідомі в балаклавах та у грубій формі вели діалог із новопризначеним очільником підприємства – авт.). Вірю, що війна завершиться, і зникнуть і псевдозахисники. Бо ті, хто був там (в АТО – авт.), не зроблять такого. Якщо хтось буде рухатися не в тому напрямку, розірвемо всяку співпрацю. Якщо не очистимося і не наведемо порядок тут, то ніхто цього за нас не зробить. Мене нічого не злякає, я буду й далі приїздити до ДП «Володимирецький лісгосп». Ніякі угрупування не завадять нам робити свою роботу якісно.

Також Віталій Сухович повідомив, що взяв під особистий контроль усі листи від підприємств Рівненщини, які надходять із проханнями про допомогу. Бо вважає, що усі лісівники – єдиний монолітний колектив, який має рухатися в одному напрямку та допомагати один одному, а не займатися паперотворством. Особливу увагу очільник обласного лісового господарства зосередив на страхуванні лісової охорони, бо ж ці люди стикаються з небезпечними сутичками із бурштинокопачами, а також порушниками, що незаконно вирубують ліс.

Щодо колективного договору на 2018 рік, то його склали на основі минулорічного, проте з незначними змінами. Так, було внесено додаткові пункти про укладення угод про співпрацю із виданнями «Вільне слово» та «Володимирецький вісник», про невеликі зміни у пункті допомоги з приводу одруження працівників, сумі проплати за оздоровлення для працівників та їх санаторно-курортне лікування із більшою знижкою, умовах трудового суперництва тощо.

Загалом йшлося про ті гарантії, які набувають чинності лише завдяки включенню їх до колективного договору: форму і систему оплати праці, охорону праці та зайнятість, умови запровадження і розміри надбавок, премій, доплат, різних компенсацій та гарантійних виплат, додаткові відпустки. З усіма пунктами делегати мали змогу детально ознайомитися напередодні конференції, тож одноголосно прийняли запропонований проект колдоговору на нинішній рік.

Далі ж розпочалася урочиста і  по-справжньому немов сімейна частина заходу, бо за підсумками роботи підприємства окремі лісівники отримували з рук керівництва подяки разом з невеличкою грошовою винагородою. Тішились, що не зважаючи на складнощі року, що минув, мають і багато досягнень, тож щиро раділи успіхам колег. За результатами внутрішнього рейтингу, складеного за показниками виконання плану заготівлі, обсягу реалізованої продукції, якості охорони лісів тощо.

У трійку кращих  втрапили колективи Володимирецького, Любахівського та Антонівського лісгоспів, з чим їх і вітаємо. А усьому колективу ДП «Володимирецький лісгосп» бажаємо зростання якісних показників роботи та такої ж колективної єдності!

Вікторія Черпак.

Фото автора.

Прочитано 456 разів
Top