Всі новини

Дубинка і штраф: як навести порядок на вулицях Володимирця

  • Головне
  • 27-06-2018 14:06
  • Оцініть матеріал!
    (0 голосів)

Черговий безкарний злочин проти власності володимирецької громади стався учора ввечері: навпроти стадіону «Янтар» на вході у парк якийсь неуважний водій розвалив край квіткової тумби і втік. На декоративному камінні видно сліди від гуми та синьої фарби. Найпевніше, хтось тут пізно вечері розвертався і чи з невмілості, чи занадто форсонув, на швидкості здав назад – і розвалив кладку.

– Учора надвечір ми тут косили газони, ще все було ціле, – скрушно зітхаючи, бідкається майстер благоустрою КП «Аква» Петро Стаднік. – Шкода цієї квіткової краси, шкода людської праці, шкода щось робити для людей, які геть того не цінують.

– Я вам скажу, тут щодня мені отакі вандали підкидають роботи, –продовжує майстер. – Ось бачите, раніше тут, на зупинці коло стадіону, на території було світло і цивілізовано, бо працювали ліхтарі на огорожі. Їх постійно били, викручували лампочки, руйнували стовпчики. Ми зверталися в поліцію, та толку нуль. То ми змушені були освітлення зняти, а замість ламп на стовпчики поклали дашки. А недавно якісь невідомі зняли 6 секцій огорожі коло братської могили – так нікого і не знайшли.

– Ми, звісно, зараз напишемо заяву в поліцію, та чи буде результат? – каже Петро Йосипович. – Сумніваюся, бо ніхто нікого не бачив, а автомобіль може бути приїжджим. Отака безкарність, скажу я вам, і породжує нові злочини. Це знову витрати на бюджет селища мінімум тисяч на дві, бо ж і цеглу нову купувати, і кладку стару розбирати… Скоріш би вже наші депутати в селищній раді проголосували та виділили кошти на систему відеоспостреження, може трохи боятимуться хуліганити. Хоча то теж не одна сотня тисяч гривень…

– У Білорусії, якби таке сталося, на місце події приїхали б і комунальники, і поліція, – емоційно підключається до розмови директор Володимирецької ДЮСШ Олександр Гребень, який саме ішов парком на роботу. – Комунальники обраховують збитки і ремонтують усе, а поліцейські фіксують усе до дрібниць і швиденько шукають зловмисника. Знайшли б обов’язково. А знаєте чому? Бо якби не знайшли, то вартість ремонту цієї тумби вираховували б із премії усього поліцейського відділку! А оперативна робота поліцейських гарантує, що і вартість ремонту, і вартість виклику опергрупи, і навіть вартість нанесених місту збитків буде стягнута із винного. Нам такого дуже не вистачає…

У володимирецькій поліції заяву, звісно, зареєстрували, але на місце злочину, скоріш за все, ніхто так і не приходив (принаймні майстра з благоустрою для документування факту події туди не викликали). Тож зловмисник спить спокійно.

Так, саме невідворотність покарання у всіх європейських державах гарантує повагу до закону. Бо у всі часи у всіх країнах порядок можна було навести лише дубинками стражів і дзвінкою монетою з кишені винного. І поки у Володимирці не бояться ні камер, ні мера, ні поліції, ні чорта лисого, такі хуліганські вчинки повторюватимуться регулярно.

Прочитано 218 разів
Top